11. kapitola - Pomsta, aneb úplně normální nudný den

17. listopadu 2013 v 15:56 | Cather |  Život Nebelvírských sedmaček, aneb za vším hledejte Poberty!
Já se strašně omlouvám!!! Vážně snad se mi poštěstí a budu mít inspiraci abych to dopsala, počítám takové 2 až 3 kapitolky do konce... a můžu být tak sobecká a požádat vás o komentáře??? O:) Moc by mi to pomohlo, a taky trochu donutilo psát :D


Ráno se dívky vzbudily celé rozlámané a když cestou na snídani potkaly Poberty, vypadali úplně stejně. Ty schody je zřejmě zmohly.
"Kate, ty si nedáš palačinky? Přece je máš tak ráda!" divila se Mandy, když se konečně celá šestice nebelvířanů posadila. James si všimnul jak se Tichošlápkovi zablesklo v očích a měl pocit, že to viděl i Rem, ale zůstával zticha a radši si hleděl Lily, která jeho přítomnost nebrala na vědomí. Jindy by ho to rozčílilo, jenže dneska mu to hrálo do karet…
Pomalu, pomaloučku se stále k rudovlásce přibližoval, až ho poctila nemilým pohledem a chtěla si odsednout, jenže James na ní upřel psí oči a už se nehýbal. Rusovláska se tedy obrátila k hádající se dvojici.
"Blacku!"
"Phillipsová, no otevři pusinku." šklebil se na Kate Sirius a mával jí před obličejem vidličkou na které, byl kousek palačinky.
"Bla-…" jakmile černovláska pootevřela ústa k nějaké peprné a dobře promyšlené nadávce, Tichošlápek neváhal a palačinkou ji umlčel, netušil však, že se Kate začne dusit.
"V pohodě, Phillipsová?" otázal se, když konečně přestala kašlat a prskat.
"Zabiju tě." zavrčela zpět.
"Takže ti nic není." rozzářil se Sirius.
"Jak to? Právě se málem udusila!" rozhněvala se Lily.
"To je fakt, ale už mě chce zase zabít, takže je v pořádku." usmál se na ni Black.
"Ty jsi pako, Tichošlápku." pobaveně zakroutil hlavou Potter.

Z Remova pohledu…
Veliká hnědá sova před něj upustila Denního věštce. Mladý vlkodlak napůl ucha poslouchal svoje kamarády jak se hašteří, pak se ale jeho ruka zastavila na půl cesty k ústům. Nevěřícně zíral na titulek, který právě přečetl: Zavražděno pět zaměstnanců ministerstva, v populaci klíčí strach, kdo bude další?
Otřeseně se podíval na své kamarády, jenže ti se stále smáli Siriovým pokusům nakrmit Kate.
V tu chvíli se ozvala Mandy: "Musíme jít."
Stále s úsměvy na tváři se ostatní zvedli. Rem si umínil, že jim nebude kazit zábavu a neřekne jim tu strašlivou zprávu.

Opět normálně…
"Dnes budeme probírat tesrály." Rozvláčně mávla rukou profesorka Červotočková. Dívky stály těsně u sebe a s napětím pozorovaly Rema. Blonďák si s povzdechem vyndal pergamen a brk. Jen co profesorka vyřkla první slovo svého výkladu o tesrálech, Rem přiložil brk k pergamenu. Bílé pero mu vyskočilo z ruky a začalo o kreslit srdíčka.
Vrhl vražedný pohled ke zbytku Pobertů, kteří se začali strašně smál a ani nevnímal holky, které se snažily zakrýt hihňání.
S povzdechem vytáhl hůlku a zrušil kouzlo uvalené na brk.
Profesorka si dál něco vykládala, Potter s Blackem se dohadovali jestli bude nápadné, když si zahrajou řachavého Petra a dívky s úsměvem sledovaly oblohu.

Po neuvěřitelně dlouhé dvouhodinovce Kouzelných tvorů, šplhali studenti nebelvíru zpátky do hradu, aby vyzkoušeli své sebeovládání na hodině Dějin čar a kouzel.
Avšak stalo se něco nečekaného, obvyklý spáč, Sirius Black nespal, ale hádal se s Kate, což by samozřejmě normální bylo, až na to, že se hádali o košťata. Kate zastávala názor, že Zametáky jsou nejlepší, ale Black tvrdil, že jsou moc pomalé na rozdíl od Nimbusů, načež se do debaty přidal i Potter a bylo vymalováno. Těsně před zvoněním Kate uznala, že Nimbusy jsou dobré a Black zase, že Zametáky spolehlivé, Lily která poslouchala jen na půl ucha nedokázala přijít na to, co donutilo ty dva souhlasit.

Cestou na oběd se od dívek Poberti odpojili, asi chystali nějakou lumpárnu. Zvláštní bylo, že Lily přijala tuto novinku se shovívavým úsměvem, místo aby se rozčílila.
V prazvláštně veselé náladě dorazily do Velké síně. Povídaly si o plese…
"Máma mi pošle šaty." ušklíbla se Mandy.
"To asi nám všem," zakývala hlavou Lily: "jen doufám, že budou pěkný."
"Snad ty moje nebudou růžový…" zamumlala černovláska než se zakousla do brambory. Rudovláska se zasmála rozhlédla se, úsměv jí, ale rychle ztuhnul na rtech, když viděla, kdo se právě milostivě dostavil na oběd. Celá Zmijozelská partička v celé své kráse. Posmutněle pohlédla na kluka s černými mastnými vlasy, na Seva, a odvrátila se.
V tichosti dojedly a s příslibem klidné hodiny narušované jen profesorčinými výkřiky o budoucnosti různých žáků, se oklikou vydaly na hodinu jasnovidectví.

Profesorka dnes byla rozrušenější než jindy, už od zvonění si pro sebe něco mumlala. Když slovo žízeň vykřikla poprvé, žákům se na tvářích objevily potutelné úsměvy, podruhé se skoro všichni snažili zakrýt chichotání, no a potřetí to konečně zaslechli Poberti a Black se začal tak smát, že prostě nešlo nedostat záchvat smíchu, po dobrých dvaceti minutách od zvonění si profesorka všimla, že ve třídě není sama a zadala jim číst z čajových lístků.
Vrchol hodiny byl, když se Siriovy vlasy začaly kroutit a zvedat. První si toho samozřejmě všiml Potter a strašně se rozesmál, to upoutalo holky a rozchichotaly se taky, nejdřív Blackovu účesu, potom jeho výrazu.

Po nekonečném studiu mudlů, kde psali test a Siriovy vlasy zase vypadaly normálně, následovaly snad ještě nekonečnější runy.
Každou chvíli bylo slyšet, jak se někdo šeptem baví o plese. Lily si s lehkým úžasem uvědomila, že se docela těší. Dneska ji totiž Potter ještě nepozval na rande, neztrapnil a ani ji nijak jinak nevytočil, teda vytočil, tím ježděním na tesrálech, ale nevytočil ji přímo. Zatřepala hlavou a snažila se soustředit na výklad.

Jakmile skončila hodina, tak se Lily, Mandy a Kate vypravily na famfrpálové hřiště. Černovláska šla trénovat s týmem a ty dvě se údajně šly podívat jestli jí to ještě pořád jde. Jistěže nic takového neměly v úmyslu, ale nějakou výmluvu mít musely.
Rudovláska seděla s Mandy na tribuně a neslyšně obdivovala všechny hráče, lítali tak lehce, obratně, jakoby celý život nedělali nic jiného. Zvláště pak Potter, když s němu stále chovala jistý odpor, nemohla nepřiznat, že mu lítání fakticky jde.
Po půl hodině tréninku se Mandy stále častěji koukala na hodinky, potom znenadání vyhrkla: "Lily za tři, dva, jedna…"
Obě dívky vzhlédly. Nebelvískému kapitánovi, který se momentálně schovával za Kate se rozzářil dres, nejdřív žlutou barvou a postupně tmavnul do rudé a pak zase na žlutozelenou až skončil v barvách Zmijozelské koleje. Potter sletěl na zem a zamračeně si prohlížel svůj hábit. Chvilku se rozhlížel, potom naskočil na koště na vzlétl, na svoje spoluhráče zařval: "Ok, takový malý vylepšení, hoďte mi sem camrál, fajn, a teď mi ho vemte dřív než budu u Finna." kývl na nebelvírského brankáře.
Rozletěl se proti brance, s úšklebkem uhnul smějící se Kate, minul dalšího střelce a zbýval už jen poslední. V tu chvíli, ale prudce změnil směr letu a jen tak tak se vyhnul letícímu potlouku.
Namířil si to k levé obruči. Před Finnem náhle zahnul a mrštil camrálem do pravé branky, zbývají střelec se pokusil míč zastavil, ale bylo moc pozdě.
Potter se snesl doprostřed hřiště a začal všem vytýkat chyby, nakonec je propustil do šaten se slovy, že na první trénink to nebylo nejhorší a vydal se s nimi sundat si to propocené oblečení.

Hnědovláska popadla kamarádku a táhla ji směrem k hradu, na večeři. Společně vešly do Síně a zanedlouho se k nim přidala i Kate. Společně debatovaly na Potterem a jeho pohotovým plánem. Shodly se na tom, že by to do něj nikdy neřekly a vydaly se do společenky.

U portrétu Buclaté dámy narazily na Poberty, kteří právě řešili podivné příhody dnešního dne, se kterými neměl nikdo z nich nic společného, ale jakmile zahlédli holky přerušili svůj rozhovor a Sirius zařval na celé patro: "Dámy, už se těšíte?!"
"No, to určitě." zamumlala Lily a vešla do společenky.
"Dáme si partičku Řachavého Petra?" ozval se zezadu Potter.
"Vy nemáte školní trest?" otočila se překvapeně Kate na Blacka.
"Ne." dostalo se jí tří identických odpovědí.
"Tak to vás chválím," zasmála se Lily: "ale to vás nechytli za tu věc co jste dělali před obědem?"
"My jsme dělali něco špatného?" otázal se Potter.
"Nevím, proto se ptám… ale tvářili jste se náramně spokojeně, když jste přišli na jasnovidectví."
"Tak budeme hrát nebo ne?" zeptal se zřejmě zmatený Sirius.
"Když mě se nechce nikam chodit…" zanaříkala Kate. Už, už jí na to chtěl černovlasý chlapec něco odpovědět, jenže Remus ho předběhl, asi se bál o jeho zdraví, kdyby pronesl to co měl na jazyku, ať už to bylo cokoli.
"Dojdu pro karty." a vydal se ke schodům do chlapeckých ložnic.
Zbytek party zatím obsadil volný stůl, a když Lupin přinesl karty začalo se hrát.
Ovšem Lily po pěti hrách složila karty.
"Co je?" zeptal se Potter.
"Zase podvádíte." ozvala se místo rudovlásky Kate.
"To není pravda." bránil se Black.
"Ale je!"
"Není!"
"Je!"
Už ani nešlo rozpoznat, kdo je pro a kdo proti. Hádku rozsekla překvapivě Mandy: "Ticho!"
Celá společenka ztichla a všechny zraky se upřely na ni: "Díky, všichni, ale já potřebuju, aby zmlkli jen tihle čtyři."
Hovor se zdráhavě znovu rozeběhl.
"Lily, Kate, jdeme spát," otočila se na kluky: "dobrou noc."

Hnědovláska popadla své dvě kamarádky a vytáhla je do schodů. Jakmile za nima zapadly dveře začala kázat: "Celý den jste se všichni chovali tak pěkně a teď si to zkazíte, myslíte, že to na plese s nima vydržíte, když na sebe budete neustále štěkat? Snažte se být alespoň zítra milé!"
Dokončila svůj proslov a zavřela se v koupelně.

Všechny tři dlouho do noci přemýšlely nad Poberty a plesem…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lilly Lilly | Web | 2. prosince 2013 v 22:34 | Reagovat

tak tahle kapitola je snad nejpovedenější! ten nápad se změnou úhlu pohledů je geniální! a pak přišla pomstička.. :D  a s ní moje šílený výbuchy smíchu :D :D nejdřív Remus, jaks e asi musel chudák překvapeně tvářit, když začal kreslit ty srdíčka.. to bych fakt chtěla vidět! pak to rozbila ta hodina jasnovidectví :D :D a Siriovy vlasy :D :D :-D no a James mě teda překvapil.. to se pochlapil pořádně :-) nádherná kapča.. pobavila mě, zasmála jsem se i zamyslela a s širokým úsměvem a napětím jí dočetla.. Těším se na další!!

2 Cather Cather | 4. prosince 2013 v 15:56 | Reagovat

Pracuje se na ní... jinak díky za komenty, jen díky nim se vždycky dokopu napsat nějakou kapču :D

3 nhoriel nhoriel | Web | 5. prosince 2013 v 19:20 | Reagovat

Mám takové tušení, že by se na scénu mohl dostat i Voldemort, což ve mně vyvolává i naději, že by celý příběh nemusel být jen o lásce. Každopádně, zajímá mě, jak to s tím plesem bude, doufám, že se tam nějak zapojí i zmijozelští :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.