Hloupá sázka 1.

5. května 2013 v 21:36 | Cather |  Hloupá sázka
Tak tady je ta dlouho slibovaná Dramione. Snad se bude líbit, nezapomeňte komentovat a možná mě tak doženete, abych napsala i další část brzo... Jinak si to užijte :DScházela jsem po schodišti, směrem k velké síni. Staré chodby nijak netlumily hluk vycházející z ní.
Zastavila jsem se na prahu, celá Síň byla vyzdobena na svátek Všech svatých. Vydala jsem se k Nebelvírskému stolu. Ron něco nadšeně vykládal Harrymu, který výjmečně pozorně poslouchal, určitě se bavili o famfrpálu. Ještě si mě nevšimli, nechala jsem je při tom a pohledem zabloudila na opačný konec síně, ke Zmijozelskému stolu. Právě odtamtud se před chviličkou ozval výbuch smíchu, na konci stolu, skoro u dveří, se seskupila hrstka studentů ze Zmijozelu. Uprostřed stál Malfoy s krutým úsměvem, a díval se na mě a Harryho s Ronem. Pohrdlivě jsem se ušklíbla, nemusel se bavit na náš účet.
Přisedla jsem si ke klukům.
,,Ahoj Hermiono, to bys nevěřila, Harpije vyhrály nad Katapulty 190:10, to je ubohý, určitě je letos Kanonýři převálcují!" spustil hned Ron, vypadalo to, že chce ještě něco dodat, ale já mu skočila do řeči: ,,Máte ten úkol z přeměňování?"
Oba ztuhli a vyděšeně se na mě podívali.
Usmála jsem se:,,Konečně ticho."
Teď se na mě dívali podezíravě.
,,On žádný úkol nebyl, že ne?" zeptal se rychleji chápající Harry.
Zazubila jsem se na něj:,,Byl, ale udělali jste ho už předevčírem."
Ron si s plnou pusou odfrkl: ,,Pžeštaň ši z náš ščílet!"
Počastovala jsem ho znechuceným pohledem a dál se věnovala jen a jen své snídani.
Harry vypadal ustaraně, jeho tvář se však rozzářila, jakmile spatřil Ginny kráčející k nám.
Využila jsem situace, popadla učebnice a vypařila se ke knihovně, dnes jsem musela vrátit pět knížek a seznam těch, ktaré jsem si chtěla půjčit, ležel bezpečně na dně mé kapsy.
Milovala jsem vůni knih a ticho v rozlehlých prostorách s poličkami a regály, takže jsem málem přišla pozdě na přeměňování.
Posadila jsme se do lavice a čekala na McGonagalovou, ta byla vždycky přesná.
Z náhlého popudu jsem se otočila, před Ronem, na lavici, seděla Levandule Brownová s koketně pohazovala vlasy. Nejdřív jsem si myslela, že je tam kvůli Harrymu, ale pak jsem ho zahlédla, jak se vesele baví s Deanem.
Moje podivné myšlenky rozehnal příchod profesorky. Celou hodinu jsem dávala pozor, přesto mou pozornost nahlodávaly pochybnosti, co chtěla Levandule po Ronovi? Co po něm sakra chtěla?
Když zazvonilo, posbírala jsem své věci a zamířila do učebny starodávných run, Harry s Ronem měli jasnovidectví, takže jsem se jich nemohla zeptat co tam Levandule dělala, ale šíleně mě to žralo. No tak, holka, přeci by tě to nemělo tak překvapovat, třeba s ním flirtovala, vždyť je v poslední době tak oblíbený.
Cítila jsem... něco. Nebyla to žárlivost, spíš smutek, Ron ikdyž je to občas (stále) pitomec, si zaslouží někoho lepšího.
Těmi myšlenkami jsem se nemohla dále zabývat, psali jsme totiž test. Nepřišel mi těžký, přesto jsem se musela plně soustředit.
Před obědem jsme měla volnou hodinu, zůstala jsem v knihonvně, napsala si všechny úkoly a připravovala se na zítřek. Kručení v břiše mi naznačilo, že bych měla zajít na oběd.
Ve Velké síni se už Ron cpal, Harry si povídal s Ginny a na mém místě seděla Levandule. Zachvátil mě vztek, jetak vlezlá! Málem jsem odtamtud utekla, ale zachytila jsme Malfoyův posměšný pohled. Sebrala jsem veškerou odvahu a vykročila k Nebelvírskému stolu.
Tiše jsem pozdravila a usedla vedla Levandule.
,,Doufám, že ti nevadí, že ti sedím na místě." ozvala se ihned.
Záporně jsem zavrtěla hlavou. Rychle jsem do sebe naházela jídlo a odešla do společenky.
Procházela jsem prázdnou chodbou dolů, do sklepení. Dvouhodinovka lektvarů se Zmijozelem a Sneapem, největší hrůza dnešního dne.
,,Mudlovská šmejdka." zaslechla jsem za sebou, tak pardon, ono to bude ještě horší!
,,Taky tě nerada vidím, Malfoy, takže si můžeš dát odchod, nestojím o to se s tebou hádat." otočila jsem se, stála jsem u vchodu do učebny lektvarů.
Zašklebil se:,,Copak? Podvedl tě Weasly? Chudák mudlovská šmejdka..."
,,Že mě tak pozorně sleduješ, Malfoyi. Snad si nechceš hrát na dohazovačku."
Zrudl: ,,Nezahrávej si!"
,,Nebo co?" kontrolovala jsem.
V tom však přišel Sneape a pustil nás dovnitř. Chtěla jsem Malfoye jěště urazit, ale Sneapova přítomnost mě zastavila.
,,Došla ti řeč?" zašeptal Malfoy.
Jen jsem se sladce usmála a zavrtěla hlavou. On se ušklíbl, nejspíš si mé mlčení vyložil jako své vítězství. Nechala jsem ho při tom, neměla jsem na něj náladu.
Měli jsme připravit, podle Sneapa nad naše možnosti, uspávající lektvar. Pořád chodil okolo a chrlil na Nebelvírské prohřešky, kterých se ani nedopustili.
,,Slečno Grangerová, hodláte nechat váš lektvar převařit?!" zeptal se nevraživě.
Trhavě jsem zavrtěla hlavou a odstavila kotlík z ohně.
,,Pottere! Přestaňte vykládat Weaslymu kraviny a dávejte pozor!" Páni dneska měl fakt blbou náladu.
Oddechla jsem si když hodina skončila. S Ronem a Harrym jsme pospíchali na večeři, oni měli trénink a já chtěla ještě do knihovny.
Na chodbě nikdo nebyl a já spěchala, za rohem jsem ovšem do někoho vrazila. Chtěla jsem se omluvit, pak jsem ale zahlédla s kým mám tu čest a omluva mi zamrzla na jazyku.
,,Copak, Grangerová, zase ztrácíš řeč?" tvářil se pobaveně Malfoy.
,,Ne jen jsem se rozhodovala, jestli se ti mám omluvit nebo tě praštit." pokrčila jsem rameny.
Nadzvedl obočí: ,,To ty jsi mě srazila, já bych ti měl jednu vrazit."
,,Ne, tak jsem to nemyslela, spíš jen, že mám chuť ti nafackovat pokaždé když tě vidím." proč mu tu proboha vykládám svoje myšlenkový pochody?
,,Dobře, slušné vychování zvítězilo, omlouvám se..." řekla jsem: ,,smaž se v pekle Malfoyi, přeju pěkný den." dokončila jsem svou větu a protlačila se kolem něj směrem do knihovny.
Hlavou mi neustále vrtalo proč jsem byla na Malfoye tak milá? On se ke mně nikdy takhle nechoval. Se svým rozloučením jsem však spokojená byla, vynahradil mi tím výrazem začátke lektvarů, on tam sice nevyhrál, ale já tad ano.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 nhoriel nhoriel | E-mail | Web | 6. května 2013 v 19:32 | Reagovat

Bezvadný, určitě v psaní pokračuj. Schvaluju ti Draca, je jeden z nejlepších :-P Budu se těšit na další příspěvky ;-)

2 Cather Cather | Web | 6. května 2013 v 20:30 | Reagovat

[1]: mno nic neslibuju ale zítra by tu mohla být další část, takže se necháme překvapit :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.